[12-1]
A horvátországi törvények szerint minden macskát vagy kutyát, melyet 300 méterrel a városhatárokon kívül találnak, kóbor állatnak minősítenek, és elpusztíthatnak mindennemű jogi következmény nélkül. Kapcsolódó cikkünket és a tiltakozási lehetőségeket itt találod.
|
1998-ban 1100 bálnát öltek meg a kereskedelmi bálnavadászati tilalom ellenére. Az ámbrás cetek száma néhány év alatt 250 ezerről 1000-re csökkent. Több faj a kihalás szélén áll. Japán és Norvégia nem törődve a tilalommal tovább folytatja a vadászatot. Japán tudományos kutatás ürügyén öli a bálnákat és szavazatokat vásárol a Bálnavadászati Tanácsban, hogy más nemzetek is a bálnavadászati tilalom beszüntetése ellen szavazzanak. A petíció aláírásával azt kéred, hogy két éven belül teljesen tiltsák be a bálnavadászatot. A petíció aláírásához kattints ide! A Greenpeace oldalán található petíció aláírásával Japán halászati minisztériumát szólítod fel, hogy hagyjanak fel a kereskedelmi bálnavadászat engedélyezéséért vívott kűzdelemmel és a szavazatok vásárlásával. Ezen az oldalon arcodat is adhatod a kampányhoz, ha feltöltöd fényképedet. Üzenetedet innen postázhatod.
|
A mobiltelefonokban használatos tantál nevű ásványt Kongóban bányásszák - pont ott, ahol a kihalófélben lévő mélyföldi gorillák élnek. Ez az egyik legnagyobb tantállelőhely a világon, és az amúgy is gerillaháborúk sújtotta területen egyre kevesebb élőhely marad az utolsó gorilláknak. Az elmúlt 3 évben a keleti mélyföldi gorillák közel 90%-át kipusztították. A petícióval a mobilgyártó cégeket kéred: vásárolják máshonnan a tantált, ami egyébként nem feltétlenül szükséges a készülékek gyártásához, és ne járuljanak hozzá egy faj kipusztításához. A petíciót itt írhatod alá.
|
Kínában 247 medvetelep üzemel, ahol több mint 7000 medvét tartanak fogva iszonyú körülmények között. Ezek a szerencsétlen állatok közel 7000 kg epét "termelnek" évente, ebből 500 kg-ot a hagyományos kínai orvoslás használ lázcsillapítóként, epekő gyógyítására vagy potencianövelőként, míg a maradékot egyéb területen használják fel, pl. bor vagy sampon gyártásakor. A petíció aláírásával köszönetet mondasz az eddig szabadon engedett 500 medvéért és arra kéred az illetékeseket, zárják be a többi medvefarmot is, és a növényi ill. szintetikus anyagokat reklámozzák. A petíciót itt írhatod alá.
|
Az Európai Unió újra akar tesztelni közel 30 ezer vegyi anyagot. Ezek 1982 előtt kerültek forgalomba, és a szakértők szerint nem lettek megfelelően letesztelve, ezért újra meg akarják etetni őket sok tízmillió visítozó állattal. A kényszeretetésen kívül még alkalmaznak inhaláltatást, szembecsepegtetést; az anyagokat a tapasztépéses eljárással lehántott bőrre-húsra kenik, vagy éppen belelógatják az állatokat pár hétre-hónapra egy-egy maró folyadékba. Ha az Európa Parlament engedélyezi a fékolajak, autókárpitok, rovarirtók, ablakmosók, fagyállók, és ezekhez hasonló más vegyianyagok újratesztelését, akkor ez lesz a világ valaha látott legnagyobb állatkísérleti terve. Itt tiltakozhatsz.
|
Minden évben több, mint két és fél millió kutyát és macskát fogyasztanak el Koreában. A kutyákat borzalmasan megkínozzák, mielőtt megölik őket, hogy húsuk porhanyósabb, ízletesebb, "vágyserkentőbb" legyen, a macskákat pedig elevenen megfőzik.
Az online tiltakozóíveket itt és itt és itt és itt írhatod alá. A PETA tiltakozóívét (melyet sajnos az interneten keresztül nem lehet aláírni) olyan hírességek szignálták, mint Bryan Adams, Kid Rock, Billy Idol, Jean-Claude Van Damme, Janet Jackson, Oliver Stone, George Michael, Pamela Anderson, Ozzy Osbourne, Todd Oldham, Christina Aguilera, Andrea Bocelli, Joe Pesci, Jackie Chan - és még sokan mások.
|
Az Oscar-díjas spanyol rendező, Pedro Almodóvar legújabb filmjét márciusban mutatták be Spanyolországban. Az "Hable con ella" (Beszélj hozzá!) című film nemzetközi felháborodást keltett, mert a forgatás során 6 bikát megöltek. Az állatvédők tiltakozó akcióba kezdtek; az online tiltakozó ívet itt írhatod alá.
|
Kanadában minden évben közel 300 ezer fókabébit mészárolnak le bundájukért, melyet elsősorban az európai szőrmekereskedők vásárolnak fel. A néhány hetes kis fókákat sokszor bunkóval verik agyon, kampókkal nyársalják föl, néha pedig élve nyúzzák meg őket. A hím fókák nemi szerveit szintén értékesítik: potencianövelő szer készül belőlük.
A kegyetlen fókavadászat ellen itt tiltakozhatsz. |
2004-ben az olimpia visszatér Görögországba. A nemzet, mely Szókratész és Platón eszméin nőtt fel, most a lehető legbarbárabb tettre készül: a "városkép javítása" céljából Athén összes kóbor kutyáját és macskáját el akarja pusztítani. Cikkünk a témáról és a tiltakozási lehetőségek: Olimpia 2004 - tiltakozz a görög állatmészárlás ellen!.
|
Szingapúrban 2003. május 6-án a kormány higiéniai okokra hivatkozva elrendelte a városban élő kb. 80 ezer kóbor macska befogását és kiirtását. A kormány tagadja, hogy az atípusos tüdőgyulladástól való félelem motiválta a rendelet meghozatalára és kitart amellett, hogy pusztán általános egészségügyi intézkedésről van szó. A kegyetlen macskairtás ellen online petíciót írhatsz alá, ha ide kattintasz!
|
Amióta a Nemzetközi Bálnavadászati Tanács (IWC) 1986-ban betiltotta a kereskedelmi bálnavadászatot, több, mint 20 ezer bálnát öltek meg. Néhány ország, köztük Japán is, "tudományos kutatás" ürügyén azonban továbbra is bálnavadászatot folytat, sőt ennek kiterjesztését tervezi. A természetvédő szervezetek tiltakozó akcióba kezdtek és online aláírásgyűjtést kezdeményeztek. A petíciót, mely a nemzetközi egyezmény kigúnyolásának és semmibe vételének megszüntetését sürgeti, a japán környezetvédelmi minisztériumnak juttatják el, ha meglesz a 40 ezer aláírás. Cikkünk a témáról és a tiltakozási lehetőségek: Petíció a "tudományos célú" japán bálnavadászat ellen.
|
Az IFAW idén aláírásgyűjtő akciót indított, melynek célja, hogy egymillió aláírást összegyűjtsenek és eljuttassanak a kanadai parlamenthez, mely jóváhagyta egymillió bébifóka 3 év alatt történő lemészárlását. Az online petíció aláírásához kattints ide: Millió aláírás egymillió fókáért!
Pénzutalásos petíció. Az oldalon található képeket csak az erősebb idegzetűek nézzék meg. |
[12-1]
|